خانه / جدیدترین اخبار / امسال ۱۰ فقره آتش سوزی ۴۱ هکتار از اراضی جنگلی روانسر را سوزاند

امسال ۱۰ فقره آتش سوزی ۴۱ هکتار از اراضی جنگلی روانسر را سوزاند

%d9%81%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%b3%d8%b1-%d8%ad%d8%b3%db%8c%d9%86-%d9%88%db%8c%d8%b3%d9%85%d8%b1%d8%a7%d8%af%db%8cفرماندار شهرستان روانسر گفت: از اواخر خردادماه تا پایان مهر ماه سالجاری ۱۰ فقره آتش سوزی در مراتع و جنگلهای شهرستان روانسر رخ داده است.

خبرگزاری ثلاث پرس: حسین ویسمرادی در نشست ستاد بحران شهرستان روانسر افزود: در این آتش سوزیها ۴۱ هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی دچار حریق شده است که نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: برای فصل سرما عوامل راهدای امکانات خود را تجهیز کرده اند و در این راستا بیش از یک هزار تن ماسه و نمک در انبارها ذخیره سازی شده است.

فرماندار روانسر با بیان اینکه مسیر روستای کانی شریف تا شهر شاهو از نقاط برفگیر و کولاکی در سطح منطقه اورامانات است اظهار داشت: این شرایط اقلیمی و جغرافیایی خاص، خدمات ویژه و مطلوبی را می طلبد و به همین جهت بکارگیری تمامی امکانات و تجهیزات برای خدمات رسانی به مسافران این مسیر بسیار ضروری است.

ویسمرادی اظهار داشت: طی دو سال گذشته ۱۸ مدرسه روستایی این شهرستان از سوی سازمان نوسازی مدارس به سیستم گرمایشی مرکزی مجهز شده اند.

وی امنیت ، سلامت و ایمنی را سه مقوله مهم در مواقع بحران عنوان کرد و گفت: با مدیریت درست و اصولی امکانات و تجهیزات در شرایط بحرانی، می‌توان از وقوع بسیاری از تلفات و خسارت‌ها جلوگیری کرد.

فرماندار روانسر ضمن تقدیر از تلاش دستگاه های عضو ستاد بحران این شهرستان در یک سال گذشته از تمامی دستگاه های عضو ستاد بحران خواست ضمن بررسی امکانات موجود نسبت به تامین کمبودها و به روز کردن تجهیزات مورد نیاز خود و همچنین آموزش کارشناسان اقدام کنند.

همچنین ببینید

بازگشایی مرز شیخ صله میان اقلیم کردستان و ایران

به گزارش خبرگزاری ثلاث پرس؛؛دولت مرکزی عراق دستور بازگشایی مرز غیر رسمی پشته (شیخ صله) …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.