خانه / اقتصادی / بازگشایی مرز شیخ صله میان اقلیم کردستان و ایران

بازگشایی مرز شیخ صله میان اقلیم کردستان و ایران

به گزارش خبرگزاری ثلاث پرس؛؛دولت مرکزی عراق دستور بازگشایی مرز غیر رسمی پشته (شیخ صله) میان حلبچه اقلیم کردستان با جمهوری اسلامی ایران را صادر کرد

 

علی عثمان استاندار حلبچه اعلام کرد: بغداد دستور بازگشایی مرز پشته (شیخ صله) با جمهوری اسلامی ایران را صادر کرده است.

وی از آماده شدن زیرساخت های لازم در مرز پشته طی شش ماه آینده خبر داد تا همچون مرزهای رسمی دیگر مبادلات بازرگانی از طریق پشته صورت گیرد.

مرز پشته در بخش بمو از توابع استان حلبچه اقلیم کردستان عراق واقع شده است و با جمهوری اسلامی ایران هم مرز است.

چهارشنبه ۸ فروردین هیاتی از بغداد که نمایندگان وزارتخانه عراقی در آن حضور داشتند از بازارچه پشته (شیخ صله) بازدید کردند و همان روز مرتضی عبادی سرکنسول ایران در اربیل در گفتگو با کردپرس ابراز امیدواری کرد بازدید هیات عراقی از منطقه و آشنایی با ظرفیت های موجود، موجب ادامه فعالیت بازارچه گردد.

عبادی گفت: بازارچه مرزی شیخ صله از بازارهای فعال ایران با اقلیم کردستان عراق بود که اشتغال زیادی در دو سوی مرز ایجاد کرد کرد و طی ده ماهه سال ۹۶ بالغ ۲۷۰ میلیون دلار مبادلات مرزی در این مرز انجام پذیرفت.

وی در این گفتگو ضمن اذعان به پیگیری مستمر استاندار کرمانشاه و نظر مثبت استاندار سلیمانیه، ریاست اداره گرمیان و فرماندهی مرزبانی استان سلیمانیه، ابراز امیدواری کرد بازدید هیات عراقی از منطقه و آشنایی با ظرفیت های موجود موجب ادامه فعالیت بازارچه گردد.

منبع؛کرد پرس

همچنین ببینید

اقتصاد مرزنشینان و لزوم توجه به مطالبات آنها /سیدعلاالدین حیدری

خبرگزاری ثلاث پرس؛مرزها بعنوان ظرفیتهایی راهگشا در توسعه مناطق مرزی می توانند زمینه ساز این …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.