خانه / اجتماعی / برگزاری جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ثلاث باباجانی به ریاست اکبری فرماندار شهرستان و با حضور اعضادر محل فرمانداری

برگزاری جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ثلاث باباجانی به ریاست اکبری فرماندار شهرستان و با حضور اعضادر محل فرمانداری

به گزارش خبرگزاری ثلاث پرس ؛اکبری در ابتدای جلسه گزارشی از اقدامات دولت در حوزه های مختلف پرداخت و با اشاره به ظرفیت جوانان منطقه بیان کرد فراهم کردن عرصه های مختلف حضور جوانان و بهره مندی از استعداد و قابلیت آنان تاکید کرد . وی گفت : باید جوانان را در چگونگی داشتن رفتار عقلائی و گفتمان منطقی در قالب کارگاههای آموزشی کمک کرده و آن را ارتقاء بخشیم . در این باره ویژگی ها ، قابلیت ها ، رفتارهای پرخطر و آسیب های احتمالی پیرامون آنها را شناخته و برای بیان مهارتهای سبک زندگی ، فعالانه تلاش و پیگیری نمائیم .


وی افزود: برای رسیدن به اهداف مورد نظر و رسالت اجتماعی و سیاسی در امور جوانان باید همت جمعی صورت پذیرد تا بتوان معضلات اجتماعی را به حداقل رساند.
اکبری موضوعات مهمی از قبیل اشتغال ، اوقات فراغت ، ازدواج آسان ، نشاط عمومی و ارائه آموزش های مفید را از مواردی برشمرد که همه دستگاهها در قبال آنها وظیفه داشته و باید پاسخگو باشند .
ایشان راه اندازی تشکل های غیر دولتی و تعاونی ها با محوریت و عضویت جوانان از دیگر راهکارها برای حضور موثر و فعال جوانان در عرصه های مختلف دانست.
اکبری در ادامه سخنان خود به بحث ورزش پرداخت و گفت از تمامی امکانات برای برنامه ریزی و استفاده حداکثری بعلاوه رفع نواقص و کاستی های موجود و پیگیری های انجام شده برای رفع مشکل زمین چمن و استخر پرداخت
در این جلسه برای توجه و اهتمام بیشتر به جوانان نیز پیشنهاداتی ارائه و در صورتجلسه لحاظ گردید

وضعیت سالن های ورزشی ، تاثیر ورزش در پیشگیری از معضلات اجتماعی جوانان، تشکیل مراکز مشاوره و کلینک در سطح شهرستان جهت ازدواج جوانان، بررسی مسئله ی بالا رفتن سن ازدواج در جوانان نیز از دیگر مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
دراین جلسه میرکی زاده ریس اداره ورزش و جوانان به بیان گزارش اقدامات انجام شده در امور جوانان پرداخت.
لازم به ذکر است در این جلسه از جوانان برتر شهرستان در حوزه های مختلف تجلیل شد.

همچنین ببینید

بازگشایی مرز شیخ صله میان اقلیم کردستان و ایران

به گزارش خبرگزاری ثلاث پرس؛؛دولت مرکزی عراق دستور بازگشایی مرز غیر رسمی پشته (شیخ صله) …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.