خانه / جدیدترین اخبار / بی توجهی به پروژه های مصوب سفر رهبری به استان کرمانشاه ادامه دارد

بی توجهی به پروژه های مصوب سفر رهبری به استان کرمانشاه ادامه دارد

با وجود اینکه قرار بود پروژه های سفر رهبری در سال ۹۲به بهره برداری برسند کماکان شاهد عدم اجرای برخی از طرح ها هستیم.

خبرگزاری ثلاث پرس: سفر رهبر انقلاب علاوه بر برکات معنوی، با تصویب پروژه های متعدد اثرات بسیار خوبی برای تحول و توسعه در استان داشت با این وجود ما شاهد تاخیر در اجرای برخی مصوبات هستیم.

سفر مقام معظم رهبری به این استان نویدبخش امید برای مردم ما بوده بنابر این تحقق مصوبات این مهمان عزیز تحول عظیم در توسعه استان محروم ما خواهد داشت.

مقام معظم رهبری بر اجرای سریع پروژه ها تاکید داشت مصوبات خوبی در حوزه های مختلف صنعت و معدن و تجارت بهداشت و درمان و فرهنگ ارشاد تربیت بدنی و ورزش و صدا و سیما به تصویب رسید.

از سوی دیگر تاکید معظم له رفع نیاز های مردم بخصوص رفع بیکاری در استان البته با اجرای مصوبات بوده است.

مردم کرمانشاه در ۸ سال دفاع مقدس دلاورانه مقاومت کردند همچنین از آنجا که جنگ در استان ما آغاز و در این اینجا به پایان رسید امیدواریم با اجرای مصوبات شاهد رفع مشکلات استان باشیم.

از مهمترین مصوبات در بخش گاز و نفت پالایشگاه آناهیتا بود، راه آهن ملایر به کرمانشاه، کارخانه تولید خودرو سمند، ساخت اجزای بدن انسان و… که قرار بود تا سال ۹۲ به بهره برداری برسند.

سفر رهبر به استان استان، با ۱۱۹۳ طرح و اعتبار ۸۲ هزار و ۱۴۲ میلیارد ریال همراه بود و قرار بود طی ۳ سال بهره برداری برسند.

با این حال و با توجه به برخی از بیانات معظم له مبنی بر اینکه هنر ما باید این باشد که از فرصت ها استفاده کنیم و تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم آیا عزم راسخ مسئولین دولت برای اجرای پروژه ها و استفاده از این فرصت ها نیاز نیست؟؟

سفر رهبری به کرمانشاه تصویب ۱۱۹۳ طرح را در پی داشت

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه گفت: در پی سفر معظم له به استان یک هزار و ۱۹۳طرح تصویب شد.

طهمورث الیاسی در خصوص پروژه‌های سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه اظهار داشت: سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری به این استان در سال ۱۳۹۰ با طرح‌های مصوب بسیاری همراه بود.

وی افزود: در سفر رهبر معظم انقلاب به استان کرمانشاه در سال ۹۰ برکات معنوی زیادی داشت و پروژه های خوبی مصوب داشت که شامل پروژهای بزرگ و متوسط و کوچک بود.

الیاسی گفت: تعداد ۱۱۹۳ پروژه مصوب در سفر مقام معظم رهبری ه استان داشتیم که تاکنون ۸۱۱ طرح آن به اتمام و بهره برداری رسیده است و ۳۵۰ پروژه با پیشرفت بالایی در حال انجام است.

وی افزود: پروژه آناهیتا و برخی دیگر همچون راه آهن غرب که در حال انجام است از جمله طرح های مذکور بوده در مجموع قسمت عمده ای از مصوبات انجام شده است ضمن اینکه با دفتر مقام معظم رهبری در بحث اجرای پروژه ها در استان به صورت مستمر ارتباط داریم.

الیاسی گفت: همچنین برای بهره برداری راه آهن غرب در بخش ملایر به کرمانشاه که جزو مصوبات سفر مقام معظم رهبری است درصددیم تا اواخر امسال یا اوایل سال آینده به انجام برسد.

وی افزود: بیش از ۸۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای بخش پروژه های اقتصادی سفر مقام معظم رهبری تامین شده بود.

الیاسی گفت: قرار بود زمان اجرای پروژه های مصوب این سفر ۳ ساله یا۴ ساله باشد و اما قسمتی از پروژه ها همزمان با سفر رهبری به استان توسط دولت مصوب شد و امیدواریم با تامین منابع مالی تامین و به انجام برسد.

وی افزود: پروژه های سفر رهبری جزو پروژه های اولویت دار است و در اولویت تخصیص بودجه هستند.

الیاسی خاطر نشان کرد: اعتبارات مصوبات اختصاص یافت اما به خاطر افزایش هزینه ها قدری با محدودیت مواجه شدیم ؛ در سال گذشته ۲۲۰ میلیارد اختصاص یافت و امیدوایم با توجه به هماهنگی انجام شده اعتبارات مورد نیاز نیز تامین شود.

وی با اشاره به اینکه امسال ۳۰ میلیارد اعتبار تخصیص یافته افزود: ما نیاز به تحرک بیشتری برای اجرای پروژه ها داریم.

مدیریت ارشد استان درباره پیشرفت پروژه های رهبری گزارش دهند

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی گفت: باید مدیریت استان گزارشی جامع از پروژه های سفر رهبری به کرمانشاه را به مردم ارائه کند.

حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا اظهار داشت: سفر مقام معظم رهبری به استان ما در سال ۹۰منشا برکات زیادی از جمله تصویب پروژه هایی شد که بخشی از آن اجرایی شده است.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در همین راستا مدیریت استان باید گزارشی جامع از پیشرفت طرح های مذکور به مردم و نمایندگان ارائه کند.

حجت الاسلام حسینی کیا عنوان کرد: البته بخشی از پروژه های مصوب سفر رهبری به کرمانشاه به دلیل عدم تخصیص اعتبار اجرایی نشده اما بخشی دیگر ناشی از پیگیری نشدن ها است.

وی اجرای پروژه های مذکور را نسخه ای شفا بخش برای استان خواند و افزود: این امر پیگیری جدی مدیریت استان و مطالبه گری نمایندگان مردم را می طلبد.

source:pakpress

همچنین ببینید

بازگشایی مرز شیخ صله میان اقلیم کردستان و ایران

به گزارش خبرگزاری ثلاث پرس؛؛دولت مرکزی عراق دستور بازگشایی مرز غیر رسمی پشته (شیخ صله) …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.