خانه / پاوه / سایه ی طلاق بر سر شهرستان های پاوه، روانسر و گیلانغرب

سایه ی طلاق بر سر شهرستان های پاوه، روانسر و گیلانغرب

%d8%b7%d9%84%d8%a7%d9%82مسئول دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه نباید از طلاق در شهرستان‌های استان غافل شویم، عنوان کرد: در برخی از شهرها مانند پاوه، روانسر و گیلانغرب آمار طلاق نسبت به جمعیتشان بالا است.

 به گزارش خبرگزاری ثلاث پرس، به گفته این کارشناس، سندرم “آشیانه خالی” یا طلاق عاطفی نیز بسیار کمتر شده چون این حالت زمانی رخ می‌دهد که زوجین بودن در کنار یکدیگر را تحمل کنند، اما امروز زوجین به جای تحمل، طلاق توافقی را انتخاب می‌کنند.

وی ادامه داد: حدود ۸۵ درصد طلاق‌ها توافقی هستند و دلیل عمده آنها نیز ابتدا خیانت و روابط فرازناشویی و سپس اعتیاد و مسائل و مشکلات ناشی از آن است.

مسئول دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی استان کرمانشاه در ادامه بهزیستی را یک دستگاه متخصص در حوزه طلاق دانست که از مرحله مشاوره پیش از ازدواج تا حمایت و آموزش پس از طلاق را بر عهده دارد و با مداخلات تخصصی در زمینه کاهش طلاق گام بر می‌دارد.

سلطانی با بیان اینکه حدود ۳۰ مشاور و کارشناس بهزیستی در شهرستان‌های کرمانشاه، اسلام آبادغرب، کنگاور، هرسین و سنقر در دادگستری مستقر هستند، یادآوری کرد: این آمادگی را داریم که در همه ۱۴ شهرستان کارشناسان مستقر کنیم، اما نیازمند بودجه برای جذب نیرو هستیم.

وی با تاکید بر اینکه باید نگاه قضایی از پرونده‌های طلاق برداشته شود و زوجین در شرایطی امن به مشاوره و حتی گرفتن حضانت فرزندان بپردازند، تاکید کرد: متاسفانه مردم هنوز دادگستری را مرجع نهایی برای حل مشکلات خانوادگی می‌دانند.

مسئول دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما این است که یک “کلینیک ارتقا سلامت خانواده” در کنار دادگستری‌ها ایجاد شود.

سلطانی به سایر خدماتی که بهزیستی برای کمک به کاهش طلاق انجام داده نیز اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۲۲ هزار و ۳۵۲ نفر از سوی بهزیستی آموزش‌های پیش از اردواج دریافت کردند و به ۶۵ هزار و ۸۴۰ نفر آموزش مهارت‌های زندگی ارائه کردیم.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از افرادی که به مراکز کاهش طلاق مراجعه می‌کنند نیازمند مشاوره در مراحل بعدی هستند، تاکید کرد: از سال ۹۳ تاکنون سالانه ۳۰۰ میلیون ریال یارانه به این منظور درنظر گرفته می‌شود.

همچنین ببینید

بازگشایی مرز شیخ صله میان اقلیم کردستان و ایران

به گزارش خبرگزاری ثلاث پرس؛؛دولت مرکزی عراق دستور بازگشایی مرز غیر رسمی پشته (شیخ صله) …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.