خانه / اورامانات / ( قضاوت های ناصواب) سیدعلاالدین حیدری

( قضاوت های ناصواب) سیدعلاالدین حیدری

خبرگزاری ثلاث پرس؛این روزها شاهد برخی قضاوتهای ناصواب در مورد عملکرد مهندس بازوند استاندار محترم کرمانشاه هستیم
زیر سئوال بردن خدمات دولت و استاندار در مدیریت بحران زلزله اخیر کرمانشاه بیشتر از آنکه رنگ و بوی نقد بدهد به تخریب و تحقیر شبیه است .
نقد منصفانه و مبتنی بر واقعیت امری پسندیده است اما نباید به بهانه نقد فضای امید را به یاس تبدیل کرد .
هیچکس از دایره نقد بیرون نیست اما نباید از حریم انصاف و اخلاق گذشت .
مهندس بازوند در مدیریت بحران زلزله اخیر ، چیزی برای مردم زلزله زده کم نگذاشته و با تمام توان در مدیریت مطلوب و مناسب بحران زلزله کوشید .
همه ما بخوبی میدانیم که زلزله ای با این قدرت تخریب و وسعت آسیب ، کار ساده و راحتی نیست که همه ما خود را تماشاچی این میدان بدانیم . لازم است همه ما از نمایندگان مجلس ، جامعه نخبگان ، مردم عادی و همه مردم ، یار و یاور مدیریت ارشد استان باشیم تا که تمام مراحل مدیریت این بحران بصورت مطلوب طی شوند . در این بین نقش نمایندگان مجلس بسیار مهم و تسهیل کننده این مسیر است که متاسفانه ما از همان آغازین روزهای این حادثه شاهد رفتارهای عکس برخی از این دوستان بودیم . امروزه ما شاهدیم که تریبون رسمی مجلس در تخریب دولت و استاندار محترم کرمانشاه بکار گرفته می شود . خدمات و مدیریت بحران نادیده گرفته می شود و بجای دیدن خدمات و تلاش و همراهی در رفع نارسائیهای موجود ، بعنوان تماشاچی ، رئیس جمهور و استاندار را مورد هجمه قرار می دهند . مگر نه اینکه قرار دادن خط ردیف، در بودجه سنواتی خاص زلزله زدگان کرمانشاه تلاش جمعی نمایندگان در مجلس را می طلبید . مگر نه اینکه امهال همه وامهای مردم رایزنی و حمایت جدی و موثر نمایندگان و دولت را نیاز داشت . مدیریت بحرانی به این بزرگی کار یک نفر نیست که الان همه کاستی ها را بخاطر تخریب و فشار بر دولت و استاندار با یک نطق چند دقیقه ای بر سر استانداری که شبانه روز درگیر مدیریت این بحران بوده خراب کنیم .
بنده با توجه به دغدغه ، حوزه کاری و حضور مداوم در شهرستانهای اورامانات و حتی سرپل ذهاب از نزدیک شاهد تلاشها ، دلسوزیها و توانمندیهای مهندس بازوند از همان دقایق اولیه زلزله بوده و هستم و شهادت میدهم که ایشان از هیچ تلاشی فروگذار نکرده اند .
تخریب ایشان از تریبونهای مختلف بی انصافی است .
اگر کاستی و نارسائی هست ، همه ما هم مسئولیم و نباید استاندار را به جرم گناه ناکرده قصاص کرد .
همه ما از مدیران تا نمایندگان و مردم در برابر توسعه استان مسئولیم و هیچکدام نباید با فرافکنی از زیر دین خود به استان شانه خالی کنیم .
مهندس بازوند بدون وقفه و با تمام توان در حال ساختن و برطرف نمودن آسیب های مختلف و متفاوت زلزله هستند و در این مسیر به کمک همه ما ، خصوصا نمایندگان محترم مجلس نیاز دارند . لازم است بجای نطق های آتشین و عوام پسند ، دست همراهی ها را دراز کنید . ارائه آمارهای خلاف واقع و مایوس کننده حاصلی تهیه خوراک تبلیغاتی برای رسانه های معاند و بیگانه ندارد . مایوس کردن مردم در این شرایط بحران زلزله ، کار سختی نیست مهم اینست که ما بتوانیم باری از دوش مردم برداریم و نگذاریم مردم از نظام و دولت دلسرد و ناامید شوند .
ساختن و توسعه استان همانقدر که به استانداری توانمند نیازمند است همانقدر هم به نمایندگان توانمند نیاز دارد . تجربه نشان داده است که توسعه با آرامش و امنیت سرمایه گذاری رابطه مستقیمی دارد پس لطفا آب را گل نکنید و بجای فریادهای وااسفا ، بر تلاشها ، همفکری ، هم اندیشی و هماهنگی با استاندار بیفزایید .

همچنین ببینید

بازگشایی مرز شیخ صله میان اقلیم کردستان و ایران

به گزارش خبرگزاری ثلاث پرس؛؛دولت مرکزی عراق دستور بازگشایی مرز غیر رسمی پشته (شیخ صله) …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.