خانه / اقتصادی / واردات برنج توسط تعاونی‌های مرزنشینان انجام می‌شود

واردات برنج توسط تعاونی‌های مرزنشینان انجام می‌شود

139505261808575328401204به گزارش خبرگزاری ثلاث پرس مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: برنج از طریق گمرکات استان کرمانشاه وارد نشده و براساس مصوبه هیئت دولت واردات برنج توسط تعاونی‌های مرزنشینان انجام می‌شود.

خلیل حیدری با اشاره به نامه مصوبه شورای اقتصاد و نامه وزیر جهاد کشاورزی در ۲۹ خرداد امسال به رئیس سازمان توسعه تجارت مبنی بر ممنوعیت ترخیص برنج از گمرکات از ابتدای مرداد ۹۵ اظهار داشت: بعد از اعلام بخشنامه وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر ممنوعیت واردات برنج و غیرمجاز دانستن صدور حکم ترخیص برنج از سوی گمرکات سراسر کشور، هیچ محموله برنجی از طریق گمرکات استان کرمانشاه وارد کشور نشده است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه با بیان اینکه برنج‌هایی که بعد از تاریخ یک مرداد به گمرکات کشور وارد شود اجازه ترخیص ندارد، گفت: دو محموله برنج وارداتی در شهریور ماه و قبل از آن به گمرکات استان کرمانشاه وارد شده بود و این محموله‌ها باید جهت ترخیص از گمرک مجوزهای لازم را از سوی سازمان مرکز بهداشت، استاندارد و سازمان جهاد کشاورزی استان کسب کند.

حیدری با بیان اینکه نمونه برنج‌های وارداتی به استان کرمانشاه در همان زمان ورود یعنی در شهریورماه توسط گمرک به ادارات ذیربط استان ارسال شده است، عنوان کرد: تاریخ ابلاغ بخشنامه ممنوعیت واردات برنج از سوی سازمان جهاد کشاورزی و تاریخ استعلام سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه مبنی بر سالم بودن این دو محموله که بعد از یک ماه تأخیر در اوایل مرداد ماه اعلام شد، همزمان شد.

وی با اشاره  به اینکه برنج وارداتی به گمرکات استان قبل از تاریخ اعلام ممنوعیت واردات به مرزهای گمرکی وارد شده است بیان کرد: بر این اساس از نظر قانونی ترخیص این برنج‌ها بلامانع است و از زمان ممنوعیت واردات برنج، توسط جهاد کشاورزی حتی یک کیلو برنج به گمرک استان وارد نشده است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه از آزادسازی واردات برنج توسط تعاونی‌های مرزنشینان با مصوبه هیئت دولت خبرداد و اظهار کرد: بیشتر کالاهای وارد شده از طریق گمرکات استان شمش حاصل از ذوب آلومینیوم، برنج، اجزاء و قطعات ماشین‌آلات خط تولید، باطری سربسته، کاتالیزورهای تقویت شده، انواع U.P.S، کمپرسورهای معدنی و آنتی‌اکسیدان‌ها است.

همچنین ببینید

بازگشایی مرز شیخ صله میان اقلیم کردستان و ایران

به گزارش خبرگزاری ثلاث پرس؛؛دولت مرکزی عراق دستور بازگشایی مرز غیر رسمی پشته (شیخ صله) …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.