خانه / اورامانات / چرا فکر میکنم آقای نادری بازنده ست؟ /صابر قادرنژاد/ قسمت دوم

چرا فکر میکنم آقای نادری بازنده ست؟ /صابر قادرنژاد/ قسمت دوم
؛و اما مهمترین دلایلی که شخصا حدس میزنم آقای نادری شانسِ آنچنانی در انتحابات پیش رو ندارند:

۱ـ از بین رفتن ۶ فاکتور فوق:
چهار سال نمایندگی نسبتا ضعیف آقای نادری باعث شد عملا ایشان ۶ فاکتور فوق را از دست بدهند،کارنامه ی خود ایشان باعث شد مردم دیگر نانوشته نگویند: نماینده ی بومی میتواند موفق باشد و حتی شخصا فکر میکنم ایشان کار کاندیداهای بومی بعدی از ثلاث را سخت کردند،کارنامه ی ایشان ناشناخته بودن ایشان را هم از بین برد،برخی اقدامات و تبلیغات آقای نادری که باعث گرایش مردم به ایشان شد آنهم به امید تحقق امور مهمتر،با عدم تحقق این امور برای مردم بی معنی شد،عدم موفقیت آقای نادری ” بومی نیستند برای همین است به ثلاث توجهی نمیکنند ” را هم بی معنا کرده است،ادامه ی محرومیت ثلاث و بولد شدن و وخیم تر شدن آن پس از زلزله و نهایتا به این نتیجه رسیدن مردم که هر بومی مطلقا نمیتواند محمدی باشد گزینه ی مظلوم نمایی برای دور بعد را هم از بین برد.
حمایتهای آقای محمدی در انتحابات قبل از کاندیداهای مختلف به نوعی هم به زیان نادری بود هم به زیان کاندیدا و هم به نفع آنها.
اما شخصا فکر میکنم دور آتی حمایت آقای محمدی از کاندیدایی خاص چه بومی چه غیر بومی با استقبال مواجه خواهد شد.

۲ـ عدم اهتمام آقای نادری به فعالین اجتماعی و مدنی:
من شخصا در زمان انتخابات یک ملاقات حضوری با آقای نادری داشتم و چند مسئله رو با ایشان مطرح کردم و یکی از آنها بها دادن به فعالین عرصه های مختلف اورامانات و مشورت پذیری از آنان بود که با وجود قول صریح ایشان عملی نشد،مصداقا عرض کنم ما درین مدت یک نشست با ایشان حتی در شهرستان ثلاث که آقای نادری موفقیتشان را مدیون آرای آنهاست نداشتیم.با وجود بارها درخواست و حتی قول حامیان ایشان برای انجام این نشست.

۳ـ عملکرد حامیان و مدافعان آقای نادری:
حامیان و مشاوران و مدافعان آقای نادری چه در فضای حقیقی و چه فضای مجازی و گاها اصرار بر حمایت و دفاع از ایشان در هر حالتی!
به عنوان مثال همان قضیه ی تحریف کلیپ مولانا پیرامون چرایی زلزله در مناطق کردنشین و جبهه گیری ایشان در تریبون مجلس!که نشان از کم تجربگی ایشان و مشاورینشان درین قبیل امور داشت و عجولانه واکنش نشان دادند،و مورد دیگر مسئله ای بود که کانال حامی ایشان کانال نبض در مورد ماموستا بهرامی موضع گرفت اما در حد همان ادعای صرف باقی ماند و متکی به استناد و استدلال نشد.
و یک مورد عجیبتر عدم موضع گیری خود ایشان و این حامیان و مدافعان پیرامون مدرک ایشان!اینکه عده ای میگویند این مسئله اهمیتی ندارد را شخصا قبول ندارم بدیهی ترین حق مردم است بدانند مدرک نماینده اشان چیست؟!
و مشاورین ایشان و حتی خودشان هم باید متوجه باشند اعلام موضع صریح در تایید داشتن یا نداشتن آن بسیاری از حواشی که به ایشان لطمه میزند را خاتمه میدهد و جهلِ برین موضوع عجیب است!
و همچنین وجود و عدم چاره اندیشی برای حواشی گوناگونی که بازتاب مثبتی نداشتند از جمله مسئله ی تپه.

۴ـ عدم برخی وعده های انتخاباتی:
آقای نادری در زمان انتخابات وعده های متعددی دادند که شاید رسیدگی به مرز شیخ صله جذابترین آنها برای ثلاثی ها و حتی جوانرودی ها بود که کماکان بلاتکلیف است و نیز عدم تحقق وعده ی یکی از نزدیکان ایشان تا این لحظه که این مسئله شاید زیاد مهم نبود امابیش از حد در فضای مجازی و حقیقی گوشزد شد.

۵ـ حسرت به دل ماندن اهالی رسانه:
اگر قبول داشته باشیم اهالی رسانه متشکل از حامی،منتقد و مخالف هست بنظرم قاطبه ی آنها در اورامانات حسرت به دل ماندند برای یک نشست صمیمی و کاملا صریح با نماینده.

۶ـ دخالت در عزل و نصبها:
دخالت بی حد و حصر آقای نادری در عزل و نصب ها در اورامانات از فرمانداران گرفته تا مسئولین رده پایین باعث بدبینی عمومی به این مسئله شده و عموم آن را در راستای حفظ نفوذ میدانند تا اهتمام به توسعه و فعالیت بیشتر.

و این مسئله وقتی نمود بیشتری پیدا میکند که یک مدیر موفق برکنار و دیگری سوای موفق یا ناموفق بودن ایشان جایگزین میشود.

تمامی این موارد مصرف روز دارند و متغیرهای زیادی برای آنها متصور هست هر چند که گاها بعید بنظر میرسد.

نکته ی پایانی اینکه باید مراقب بود طیف خاصی ازجامعه که دغدغه ی انتخابی درست دارند اما به انتخابی درست بخاطر گذشته،روی خوش نشان نمیدهند از حضور در انتخابات امتناع نکنند که این مسئله پیروزی کاندیدای ضعیف یا پوپولیست را تقویت میکند و نیز ایکه هر چند عده ای با وجود مشکلاتی که دامنگیر دولت و تبعا ملت هست پرداختن به بحث نماینده را کم اهمیت جلوه میدهند اما حقیقت این ست که حوزه های انتحاباتی،چه دولت قوی در مرکز باشد چه دولت ضعیف،نماینده مهمترین لابی آنها با مرکز است که میتواند در توسعه یا عقب ماندگی موثر باشد

همچنین ببینید

اقتصاد مرزنشینان و لزوم توجه به مطالبات آنها /سیدعلاالدین حیدری

خبرگزاری ثلاث پرس؛مرزها بعنوان ظرفیتهایی راهگشا در توسعه مناطق مرزی می توانند زمینه ساز این …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.