خانه / اقتصادی / کلنگ زنی بی سرانجام دومین نیروگاه حرارتی برق در گیلانغرب

کلنگ زنی بی سرانجام دومین نیروگاه حرارتی برق در گیلانغرب

DSC_0041

 به گزارش خبرگزاری ثلاث پرس:در حالی مسئولان استانداری کرمانشاه سخن از احداث نیروگاه برق جدید در گیلانغرب مطرح میکنند که دومین نیروگاه حرارتی برق استان کرمانشاه در این شهرستان بیش از ۳ سال است راکد مانده است.

 
مسئولین استانداری کرمانشاه در حالی عجولانه سخن از احداث و کلنگ زنی نیروگاه ۵۰۰ مگا واتی برق در گیلان غرب می زنند که بعد از ۳ سال هنوز احداث اولین نیروگاه برق حرارتی در این شهرستان در حد یک کلنگ زنی باقی مانده است.
مصادف با ۲۱ بهمن ماه سال ۹۲ وهمزمان با نهمین روز از دهه و با حضور مسئولان استانی و شهرستانی کلنگ زنی دومین نیروگاه حرارتی برق استان کرمانشاه در شهرستان گیلانغرب انجام شد که در ان روز هیچکس باور نمیکرد که این طرح همه روند اجرا و بهره برداری ان در حد همان کلنگ اول باقی بماند .

اخیراً مسئولان استانداری کرمانشاه در خصوص احداث نیرگاه عظیم برق در گیلان غرب خبر رسانی کردند و اظهار نموند که به منظور اشتغالزایی و توسعه این شهرستان اقدام به ساخت واحداث سومین نیروگاه برق ۵۰۰ مگاواتی کشور در گیلان غرب می نمایند.
اما باید گفت که؛ آیا اقایان نیروگاه حرارتی قبلی در شهرک صنعتی و با تعامل بخش خصوصی که به مراتب از این نیروگاه کوچکتر بود را به سر انجام سانده اند ؟
ایامسئولان استانداری از اعتیارات و حمایتهای لازم برای راه اندازی نیروگاه حرارتی برق (CHP) گیلانغرب که در سال ۹۲ با اعتبار ۱۹۵ میلیارد ریال کلنگ زنی کردند ، خبر دارند؟
آیا چشم انداز ان طرح به اصطلاح راهگشا که در مراسم کلنگ زنی آمسئولان دولتی گفتند در فاز نخست ۳/۸ مگاوات ساعت برق را به شبکه سراسری کشور انتقال میدهد ضمن اینکه با قابلیت اتصال به کشور همسایه این امکان را نیزفراهم می کند ، محقق شده است؟

البته گوشه دیگر این ماجرا انجا قابل نقد است که مسئولین استانداری افتتاح نیروگاه برق گیلان را در روزهای مرتبط با هفته دولت محتمل و بدیهی دانستند .
این وعده در حالی بود که پیشتر از سوی منابع زیست محیطی اعلام شده بود افتتاح این نیروگاه در مجاورت سد زاگرس آلایندگی های زیست محیطی چشمگیری را برای سلامت آب، کشاورزی و… به دنبال خواهد داشت.

منبع:matlaelfajr

همچنین ببینید

بازگشایی مرز شیخ صله میان اقلیم کردستان و ایران

به گزارش خبرگزاری ثلاث پرس؛؛دولت مرکزی عراق دستور بازگشایی مرز غیر رسمی پشته (شیخ صله) …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.