خانه / اقتصادی / ۷۰ درصد دلالان ترمینال مسافربری شهید کاویانی کرمانشاه جمع‌آوری شدند

۷۰ درصد دلالان ترمینال مسافربری شهید کاویانی کرمانشاه جمع‌آوری شدند

bus-payaneبه گزارش خبرگزاری ثلاث پرس، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با اشاره به اینکه شهرداری متولی ساماندهی ترمینال شهید کاویانی است، گفت: ۷۰ درصد دلالان این ترمینال جمع آوری شده‌اند.

بهمن خسروانی با انتقاد از وضعیت ساختاری ترمینال  شهید کاویانی اظهار داشت: شهرداری متولی ساماندهی این ترمینال است و ما پیگیر این موضوع هستیم تا هرچه سریعتر ساماندهی این ترمینال انجام شود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با اشاره به جمع‌آوری دلالان گفت: در گذشته دلالان حاضر در ترمینال مزاحمتهای  فراوانی برای مردم ایجاد کرده و سبب سلب آرامش آنها شده بودند.

خسروانی با بیان اینکه برای اعمال سهمیه بندی و تأکید بر حرکت اتوبوسها راس ساعت مقرر و اجباری کردن لباس مخصوص رانندگان و ممانعت از تردد عوامل شرکتهای مسافربری در محوطه ترمینال تلاش شده است عنوان کرد: این اقدامات تا حدی فعالیت دلالان را کاهش داده و سبب رضایتمندی بیشتر مردم از وضعیت ترمینال شده است.

وی با اشاره به اینکه  شهرداری عهده‌دار ساماندهی وضعیت ترمینال است گفت: اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان کرمانشاه تنها بهره‌بردار ترمینال شهید کاویانی است و پنج درصد درآمد هر مسافر را به عنوان اجاره بهای ترمینال به حساب شهرداری واریز می‌کند.

خسروانی با بیان اینکه ساختار این ترمینال قدیمی و به شکل نعل اسبی است که این ساختار در همه استانها کشور تغییر پیدا کرده است، گفت: در همین راستا پیشنهادهایی در زمینه جابه‌جایی ترمینال یا تغییر ساختار آن به شهرداری ارائه شده است.

وی همکاری نهادهای دیگر از جمله نیروی انتظامی و فرمانداری را برای رفع مشکل دلالی در ترمینالها را ضروری دانست و گفت: جلساتی در این خصوص برگزار شده است و ه این اداره کل در راستای رفع این معضل پیگیریهای لازم را در دست اقدام دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: نیاز است که برای برخورد با معضل دلالی در ترمینالهای مسافربری استان تصمیمی با حضور مسئول ارشاد استان اتخاذ شود.

همچنین ببینید

بازگشایی مرز شیخ صله میان اقلیم کردستان و ایران

به گزارش خبرگزاری ثلاث پرس؛؛دولت مرکزی عراق دستور بازگشایی مرز غیر رسمی پشته (شیخ صله) …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.